Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany od 3 lat ENA zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 10.03.2017

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Zespołu Poszukiwań Celowych komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa, za którym wydano europejski nakaz aresztowania i 10 innych podstaw poszukiwawczych. Przestępca ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości także za granicą od 3 lat i często zmieniał swoje miejsce pobytu posługując się fałszywymi dokumentami. Dodatkowo, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość „charakteryzował się”, aby zmienić swój wygląd. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Wydziałów Kryminalnych z komendy miejskiej i komisariatu Grabiszynek we Wrocławiu, zajmujący się prowadzeniem poszukiwań osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

51-letni obywatel Polski poszukiwany był europejskim nakazem aresztowania przez Sąd Okręgowy w Świdnicy, ale różne sądy i prokuratury na terenie kraju od 3 lat poszukiwały go za przestępstwa przeciwko mieniu i oszustwa.

Jak potwierdzono, mężczyzna ukrywając się przed polskim wymiarem sprawiedliwości wielokrotnie zmieniał swoją tożsamość i miejsce pobytu, posługując się fałszywymi dokumentami.

Mężczyzna podróżował także po Europie, co utrudniało ustalenie jego pobytu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony