Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cenna książka wróci do biblioteki

Data publikacji 23.01.2008

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia w czasie przeszukania jednej z posesji w Rembertowie zabezpieczyli cenny egzemplarz książki z 1910 roku. Atlas Marksa pochodził ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd najprawdopodobniej został skradziony. Prowadzone w sprawie czynności mają na celu ustalenie, w jaki sposób książka opuściła bibliotekę.

W czasie przeszukania jednej z posesji w warszawskim Rembertowie, śródmiejscy kryminalni znaleźli bardzo cenną książkę. Mężczyzna, u którego było przeszukanie powiedział, że dzieło to kupił na giełdzie. Gdy funkcjonariusze bliżej przyjrzeli się woluminowi zobaczyli pieczęcie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i pieczęć z cyrylicą.

Jak się później okazało to właśnie ze względu na tę drugą pieczęć książka jest tak cenna. Po zabezpieczeniu księgi ustalono, że najprawdopodobniej została skradziona z uniwersyteckiej biblioteki. Wykonana ekspertyza potwierdziła przypuszczenia śledczych, a cenny okaz atlasu wróci już nie długo na Uniwersytet.

Czynności prowadzone w sprawie mają na celu ustalenie, w jaki sposób cenna książka opuściła półki biblioteczne i zmierzają w kierunku przedstawienia zarzutu paserstwa mężczyźnie, u którego została odnaleziona.
Powrót na górę strony