Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatruli się glikolem

Data publikacji 23.01.2008

Jedna osoba nie żyje, druga w stanie ciężkim znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Dwa przypadki zatruć wyjaśnia krakowska Policja. Wszystko wskazuje na to, że zatrute osoby piły alkohol pochodzący z niewiadomego źródła. Policja przestrzega przed kupowaniem tego typu wyrobów.

Wczoraj policjanci z komendy powiatowej Policji w Krakowie zostali powiadomieni o przewiezieniu do szpitala 31-letniego mężczyzny z jednej z miejscowości koło Skawiny, u którego lekarze stwierdzili silne zatrucie. Pomimo pomocy medycznej człowiek ten zmarł nie odzyskując przytomności. Stwierdzono że bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrucie glikolem. Z relacji rodziny wynika, że człowiek ten wcześniej spożywał alkohol.

Jednocześnie dzisiaj rano, policjanci z komendy miejskiej policji w Krakowie otrzymali informację o innym 42-letnim mężczyźnie, który znajduje się na oddziale intensywnej terapii w jednym z krakowskich szpitali, u którego lekarze także stwierdzili zatrucie glikolem. Podobnie jak i w pierwszym przypadku poszkodowany mężczyzna pił wcześniej alkohol.

Ponieważ wiele wskazuje na to, że przyczyną zatruć mógł być pity wcześniej alkohol, Policja przestrzega przed spożywaniem tego typu wyrobów.

Powrót na górę strony