Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Staranowała dwa samochody i odjechała

Data publikacji 23.01.2008

Do policyjnego aresztu trafiła 36-latka, która na jednej z ulic Działdowa spowodowała kolizję. Chwilę później uciekła z miejsca zdarzenia. Agresywna kobieta trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Około godziny 19:00 policjanci patrolujący ulicę Jagiełły zauważyli jak z sąsiedniej ulicy Pocztowej z dużą prędkością wyjechał fiat seicento. Przód samochodu był całkowicie uszkodzony. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Jednak pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ten nie zamierzał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Zatrzymał się dopiero pół kilometra za Działdowem. Kiedy policjanci podeszli do samochodu za kierownicą zauważyli kobietę, która ponownie próbowała uruchomić silnik. Funkcjonariusze nie pozwolili jednak jej odjechać. Tym bardziej, że od kierującej poczuli zapach alkoholu. Agresywna 36-latka odmówiła poddania się badaniu alkotestem. Zawartość promili w organizmie ma potwierdzić badanie krwi.

Okazało się, że 36-letnia działdowianka kilka minut wcześniej staranowała dwa pojazdy stojące na parkingu przy ulicy Pocztowej.

Agnieszka K. trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje policjanci będą wykonywać z nią dalsze czynności. Za prowadzenie samochodu po alkoholu kobiecie grozi kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat. Kierująca nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Powrót na górę strony