Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PaT w Miętnem

Data publikacji 23.01.2008

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 21 stycznia 2008 roku program PaT/R przeprowadzony został dla rodziców uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Dzwonek” obejrzało ponad 800 osób, co stanowi największą frekwencję, z jaką do tej pory spotkaliśmy się w kraju w działaniach skierowanych do rodziców. 

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Grzegorz Woźniak wraz ze swoim zastępcą Markiem Chciałowskim, Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa w Garwolinie Iwona Kurowska oraz Komendant Powiatowy Policji podinsp. Marek Świszcz. Program spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Przy tak ogromnej ilości osób w auli spektakl oglądano w wyjątkowym skupieniu. Milczały nawet komórkowe telefony. Dojrzała reakcja na teatr potwierdziła się w wypowiedziach rodziców podczas dyskusji po spektaklu. Cytując Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie: „Jedno takie spotkanie dało więcej niż wiele godzin gadających głów”. Zatem warto eksperymentować w poszukiwaniu skutecznych narzędzi oddziałujących na emocje osób, którym mamy coś ważnego do powiedzenia.

Rodzice podczas rozmów z wychowawcami klas podkreślali potrzebę kontynuowania tego rodzaju działań, wskazując na skuteczność narzędzia teatru w profilaktyce i edukacji.

Gospodarzem projektu jest Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie Grażyna Witak-Wcisło oraz Dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Kujda.

Powrót na górę strony