Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się 17 lat, zatrzymali go pomorscy policjanci

Data publikacji 14.03.2017

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z policjantami z Pabianic, na terenie województwa łódzkiego, zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Lęborka. Mężczyzna przez 17 lat ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości i dotychczas był nieuchwytny. 46-latek poszukiwany trzema listami gończymi, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała i pozbawienie wolności, trafił do aresztu.

Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań wydziału kryminalnego z gdańskiej komendy wojewódzkiej tzw. tropiciele z północy, zdobyli informację, że poszukiwany przez mundurowych z Lęborka 46-latek, prawdopodobnie przebywa w województwie łódzkim i ukrywa się na terenie posesji, gdzie prowadzona jest duża działalność gospodarcza.

Funkcjonariusze z pomorza mając takie informacje chcąc je zweryfikować udali się na miejsce. Tam na terenie jednej z posesji w powiecie pabianickim, na podstawie nakazu przeszukania wystawionego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach, zatrzymali poszukiwanego męzczyznę. W akcji wzięło udział kilkunastu policjantów, oprócz kryminalnych z Gdańska, także funkcjonariusze z KPP Pabianice.

Zatrzymany 46-latek poszukiwany był m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała i pozbawienie wolności. Mężczyzna kilka lat temu zerwał całkowicie kontakt z dotychczasowym środowiskiem w rejonie dotychczasowego miejsca zamieszkania i ukrywał się przez 17 lat. Według posiadanych informacji, zatrzymany mieszkaniec Lęborka dokonywał na zlecenie grup przestępczych na terenie Polski wymuszeń oraz uszkodzeń ciała w celu zastraszania członków konkurencyjnych grup przestępczych.
Teraz 46-latek trafił do aresztu, gdzie odpowie za swoją dotychczasową działalność przestępczą.

KWP w Gdańsku / mg

Powrót na górę strony