Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 20 tys. zł pożyczki

Data publikacji 23.01.2008

Sąd Rejonowy w Giżycku na wniosek Policji i prokuratury aresztował na 2 miesiące Zbigniewa S. 50-latek jest podejrzany o usiłowanie wyłudzenia pożyczki oraz podrabianie i posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do jednego z banków na terenie Giżycka przyszedł Zbigniew S. Mężczyzna zwrócił się z wnioskiem o udzielenie mu 20.000 złotych pożyczki. Jednemu z pracowników banku przedłożył wymagane dokumenty. Aby sfinalizować podpisanie umowy, klientowi wyznaczono kolejny termin spotkania. Zbigniew S. miał się zgłosić w najbliższy poniedziałek. W tym czasie pracownicy banku weryfikując przedłożone dokumenty, stwierdzili, że informacje w nich zawarte są nieprawdziwe. Okazało się, że firma, w której mężczyzna rzekomo pracował, w ogóle nie zatrudniała takiego pracownika. Pracownicy banku o swoich podejrzeniach poinformowali policjantów.

Gdy 50-latek przyszedł do banku sfinalizować transakcję czekali już na niego giżyccy funkcjonariusze. Zbigniew S. został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, podrabiania i posługiwania się fałszywymi dokumentami. Giżycki Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i aresztował 50-latka na 2 miesiące.

Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony