Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego wypadku w Zgierzu zatrzymany

Data publikacji 14.03.2017

Zgierscy policjanci dzięki informacji funkcjonariusza KWP w Łodzi zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia 55-letniej kobiety. Samochód, który brał udział w zdarzeniu został zabezpieczony. 27-letni mężczyzna może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca wypadku za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mundurowi tego samego dnia zatrzymali 29-latka, który rozpowszechniał informacje ze śledztwa.

13 marca br. łódzcy policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że samochód marki honda civic, który najprawdopodobniej 3 marca br. uczestniczył w wypadku drogowym w Zgierzu, w którym śmierć poniosła 55-letnia kobieta, znajduję się na jednej z łódzkich posesji. Kilka godzin później zatrzymano 27-latka, który najprawdopodobniej jest sprawcą tego wypadku. Zatrzymany noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego pracownika firmy transportowej, który publikował na portalu społecznościowym zdjęcia oraz informacje z postępowania przygotowawczego. Zatrzymany może usłyszeć zarzut publicznego rozpowszechniania informacji z postępowania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ten, w żaden sposób nie przyczynił się do zatrzymania ewentualnego sprawcy wypadku, jak i do ujawnienia samochodu uczestniczącego w zdarzeniu.

Jednocześnie kierujemy słowa podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w poszukiwania sprawcy tego tragicznego zdarzenia.

KWP w Łodzi / mg

Powrót na górę strony