Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy w areszcie

Data publikacji 23.01.2008

Kryminalni z olsztyńskiej komendy miejskiej zatrzymali siedmiu sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na młodego chłopaka i dotkliwie go pobili. Zabrali też swojej ofierze plecak z aparatem cyfrowym, telefonem komórkowym oraz kartą bankomatową. Teraz wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu. Grupa siedmiu mężczyzn wracała z imprezy na Nagórkach. Po drodze minęli młodego chłopaka. Nagle podpici młodzieńcy zaatakowali go. Zażądali plecaka, który poszkodowany miał na ramieniu. Kiedy chłopak odmówił, rzucili się na niego i zaczęli bić. Zaatakowany przewrócił się na ziemię. Napastnicy kopali go i bili pięściami. W końcu zabrali mu plecak i uciekli zostawiając skatowanego chłopaka na chodniku.

Poszkodowany od razu powiadomił Policję. Stróże prawa od razu przyjechali na miejsce. Zaczęło się poszukiwanie napastników. Policjantom pomagali najbliżsi pokrzywdzonego chłopaka. Po kilkunastu minutach zauważył on dwóch sprawców. Mieli oni przy sobie jego plecak. Od razu zostali zatrzymani.

Ujęcie pozostałych przestępców było tylko kwestia czasu. 19-letni Mateusz T., 20-letni Arkadiusz F., 18-letni Michał S., 18-letni Mateusz L., 18-letni Paweł D., 17-letni Dawid N., 18-letni Krystian K. już trafili do policyjnej celi. Odpowiedzą przed sądem za dokonanie rozboju. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Powrót na górę strony