Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł dzięki monitoringowi

Data publikacji 23.01.2008

Działający w Kluczborku monitoring pomógł policjantom w ustaleniu podejrzanego o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym. Teraz zatrzymany 16-letni mieszkaniec tego miasta stanie przed sądem dla nieletnich.

12 stycznia o godz. 2:45, 32-letnia mieszkanka Kluczborka telefoniczne powiadomiła dyżurnego KPP w Kuczborku o tym, że została zgwałcona w okolicach kluczborskiego rynku. Po tej informacji policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam udzielili pokrzywdzonej pomocy i po ustaleniu rysopisu sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania.

Zgodnie z podanym przez 32-latkę rysopisem, napastnikiem był młody mężczyzna w wieku ok. 20 lat, niski, szczupłej budowy ciała, ubrany w ciemną kurtkę z napisami, pod którą miał bluzę i założony na głowę kaptur.

Policjanci w poszukiwaniu podejrzanego wykorzystali system monitoringu, którego kamery m.in. zlokalizowane są w obrębie rynku. Po przejrzeniu zapisów z kamer, posiadając opis napastnika, jaki przekazała pokrzywdzona, wytypowali potencjalnego sprawcę.

Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Kluczborka. Chłopak przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu został zwolniony do domu.

16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Powrót na górę strony