Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Wrocławia najlepsza w 7. Biegu na Szczyt Rondo 1

Data publikacji 15.03.2017

W sobotę 11 marca w Warszawie w budynku Rondo 1 odbył się 7. Bieg na Szczyt Rondo 1, w którym st. sierż. Anna Ficner z Wydziału Konwojowego KWP Wrocław, członkini Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Lekkoatletyce, pomimo mocnej rywalizacji zawodniczek wywalczyła 1 miejsce w klasyfikacji kobiet.

W tym roku impreza miała rangę Towerrunning 120 i zaliczana jest do klasyfikacji Towerrunning Tour 2017. Budynek liczy 37 pięter co stanowi 836 schodów, a  biegacze którzy zakwalifikowali się do biegu finałowego, startowali w tzw. biegu pościgowym ponownie pokonując  37 pięter.  

Na starcie pojawili się czołowi zawodnicy ze światowego rankingu. Impreza miała także cel charytatywny i  dochód z opłat startowych przekazywany został w całości na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Przypominając ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, wśród kobiet triumfowała Polka, Anna Ficner.

Gratulujemy !

(Gabinet KGP / kp)

 

  • st. sierż. Anna Ficner
  • st. sierż. Anna Ficner
  • st. sierż. Anna Ficner
Powrót na górę strony