Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz kolejny szczeciński policjant uratował życie

Data publikacji 15.03.2017

To kolejny raz, kiedy sierż. sztab. Jarosław Szuba z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą ruszył na pomoc mieszkańcom miasta ratując ich zdrowie i życie. Tym razem udzielał pomocy medycznej mężczyźnie, u którego w mieszkaniu wybuchł pożar. Wyniósł poszkodowanego z zadymionego pomieszczenia na klatkę schodową i tam podał mu tlen. Policjant z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, na każdą służbę zabiera specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Wielokrotnie niósł pomoc osobom potrzebującym w tym: dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Swoją wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego dzieli się z innymi funkcjonariuszami podczas prowadzonych przez niego szkoleń.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 12.03.br., na terenie Szczecina. Około godz. 17:20 Policja otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań. Natychmiast wysłano tam załogę. Kiedy patrol dojechał na miejsce, z okien mieszkania znajdującego się na najwyższej kondygnacji wydobywały się kłęby dymu.

Sierż. sztab. Jarosław Szuba wraz z załogantem natychmiast pobiegli na klatkę schodową, gdzie zgłaszający poinformował ich, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar znajduje się mężczyzna. Nie ma z nim kontaktu i nie otwiera drzwi. Policjanci weszli siłowo do lokalu i zauważyli tam leżącego na podłodze właściciela. Mężczyzna był zamroczony, nie było z nim kontaktu. Sierż. sztab. Jarosław Szuba ewakuował poszkodowanego w bezpieczne miejsce i na klatce schodowej udzielał mu pomocy medycznej podając m.in. tlen. Kiedy przyjechała załoga pogotowia ratunkowego policjanci przekazali 62-latka pod jej opiekę. Przybyła na miejsce zdarzenia Straż Pożarna przeprowadziła akcję  ratowniczo - gaśniczą. Poszkodowany trafił do jednego ze szczecińskich szpitali.

To kolejna interwencja sierż. sztab. Jarosława Szuby zakończona udzielaniem pomocy osobie, której zdrowie i życie było zagrożone. Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą wielokrotnie w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ratował mieszkańców Szczecina. Zawsze, kiedy słyszy w stacji informację o tym, że potrzebna jest pomoc medyczna, natychmiast jedzie na miejsce zdarzenia i pojawia się tam często przed przyjazdem karetki pogotowia. Wie, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, a jakakolwiek zwłoka może doprowadzić do tragicznego finału.

Sierż. sztab. Jarosław Szuba jest wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami dzieli się z mundurowymi z jego jednostki oraz z  Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizuje cyklicznie szkolenia dla funkcjonariuszy, podczas których szkoli ich z pomocy przedmedycznej i ratownictwa.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony