Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nissany, ople i mitsubishi w służbie podkarpackiej Policji

Data publikacji 23.01.2008

Podkparpacka Policja modernizuje swój transport. Dziś "służbę" na rzecz bezpieczeństwa ludzi i ich mienia zaczyna 31 nowych samochodów. Terenowe nissany są pierwszymi radiowozami podkarpackiej Policji w nowych, srebrno-niebieskich barwach.

Samochody trafiają przede wszystkim do komisariatów, komend miejskich i powiatowych. Zastąpią wysłużone radiowozy, najczęściej nie produkowane już polonezy, radzieckie uazy i leciwe volkswageny.

Symboliczne przekazanie miało miejsce dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kluczyki wręczyli kierowcom Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, podinspektor Jarosław Szymczyk i Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, inspektor Jan Zając. Samochody poświęcił kapelan podkarpackiej Policji, ks. Bogusław Przeklasa. Był Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski, fundator skody fabii dla Komisariatu Policji w tym miasteczku.

Nasze nowe pojazdy:

• 7 opli vectra z silnikami pojemności 2,8 litra V6 turbo i mocy 250 koni mechanicznych trafia do komend miejskich w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz powiatowych w Jarosławiu, Mielcu i Sanoku. Niebawem zostaną w nich zamontowane wideorejestratory. Nieoznakowane ople będą radiowozami policjantów ruchu drogowego.
• 8 nissanów pathfinder pojedzie do komisariatów w Dukli, Rymanowie Zdroju, Cisnej, Baligrodzie, Zbydniowie, Tyrawie Wołoskiej, komend powiatowych w Brzozowie i Strzyżowie. Terenowe nissany są pierwszymi radiowozami na Podkarpaciu w nowym, zunifikowanym w Europie policyjnym oznakowaniu. Napęd nissanom zapewniają 170-konne turbodiesle o pojemności 2,5 litra.
• 2 więźniarki mercedes-autosan trafią do Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie.
• 3 pick-upy mitsubishi L200 zostają w Zaczerniu - dwa w Oddziale Prewencji Policji i jeden w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji. Te terenowe ciężarówki napędzają 2,5-litrowe turbodiesle o mocy 136 KM.
• 2 terenowe mitsubishi pajero trafią do służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Mają silniki wysokoprężne o mocy 170 koni mechanicznych i pojemności 3,2 litra.
• 6 9-osobowych mikrobusów renault trafic zasili Wydział Transportu KWP w Rzeszowie, Oddział Prewencji Policji i KMP w Tarnobrzegu.
• Renault kangoo będzie samochodem Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Rzeszowie.
• Wydział Transportu zyskał specjalny samochód do przewożenia uszkodzonych aut - to platforma na podwoziu renaulta mastera wyposażona w hydrauliczny system załadunku i rozładunku.
• Nieoznakowaną skodę fabia dla Komisariatu Policji w Sokołowie Małpolskim kupił samorząd tego miasta.

Pojazdy podkarpackiej Policji:

Film Nissany, ople i mitsubishi w służbie podkarpackiej Policji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nissany, ople i mitsubishi w służbie podkarpackiej Policji (format flv - rozmiar 1.18 MB)

Powrót na górę strony