Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie

Przestępczość gospodarcza i cyberzagrożenia to główne tematy, które poruszane są podczas Podkarpackiego Forum Myśli o Bezpieczeństwie, które rozpoczęło się wczoraj w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W międzynarodowej dyskusji uczestniczą naukowcy, przedstawiciele służb mundurowych, urzędnicy oraz eksperci z zakresu bezpieczeństwa.

Forum zorganizowane zostało przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Konferencję otworzył prof. dr hab. Jerzy Posłuszny Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Zgromadzonych gości i prelegentów przywitał także insp. Paweł Filipek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Gościem specjalnym forum jest nadinsp. Adam Rapacki, były Wiceminister Spraw Wewnętrznych. W konferencji udział biorą przedstawiciele różnych służb mundurowych oraz Ministerstwa Finansów Republiki Słowackiej.

Celem forum jest stworzenie platformy do dyskusji i współpracy różnych podmiotów zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa państwa. Debacie poddawane są aktualne tematy dotyczące współczesnych zagrożeń.

Podczas dwudniowej dyskusji poruszone są tematy dotyczące współczesnych form przestępczości gospodarczej oraz wybranych aspektów zagrożeń cyberprzestępczością. Mł. insp. Konrad Wolak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie przedstawi taktyki związane ze zwalczaniem cyberprzestępczości. Asp. sztab. Bogusław Tajchman z Wydziału ds. Walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie omówi stan zagrożenia tym zjawiskiem w Polsce oraz współczesne trendy w tym obszarze. Innymi tematami forum są: współpraca biznesu z organami ścigania na rzecz walki z przestępczością gospodarczą, karuzela VAT, założenia Rządowego Programu przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej oraz system bezpieczeństwa informatycznego Polski.

Dziś, 16.03.br., konferencja podzieli się na dwa panele: teoretyczny oraz praktyczny. Podczas pierwszego z nich zaprezentowana zostanie taktyka i czynności związane ze zwalczaniem cyberprzestępczości, rola i zadania Wydziału ds. Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Uczestnicy panelu praktycznego dowiedzą się m.in. jak rozpoznawać i zwalczać zagrożenia w sieci. 

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • IV Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie
  • IV Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie
  • IV Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie
  • IV Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie
Powrót na górę strony