Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ślubowanie, szkółka, a w lipcu pierwszy patrol

Data publikacji 23.01.2008

Po raz kolejny na dziedzińcu olsztyńskiego zamku odbyło się ślubowanie 30-tu nowo przyjętych do służby policjantów. To o ośmiu więcej niż zakładał limit wyznaczony przez Komendę Główną Policji. Pierwsze w tym roku przyjęcia do służby w warmińsko-mazurskiej policji, jak i przeniesienia w teren funkcjonariuszy z OPP spowodowały, że liczba wakatów wynosi 2,5 proc. W siedmiu komendach powiatowych policji w ogóle nie ma wolnych miejsc.

Nasi nowi koleżanki i koledzy najpierw zostaną skierowani na 7–miesięczny kurs w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Będą się tam szkolić z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych, procedur ich stosowania, działania zespołowego. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Jednak najbardziej oczekiwanym przez wszystkich nowo wstępujących jest kurs strzelecki i samoobrony. Te i inne umiejętności nabywają wszyscy nowi funkcjonariusze Policji. Kurs podstawowy kończy się egzaminem.


Służba w Policji nie należy do łatwych, nie ma co liczyć na stagnację, czy nudę. Każdy, kto lubi wyzwania i niecodzienność w pracy na pewno się nie zawiedzie.

Jeżeli jesteś silny psychicznie, sprawny fizycznie i nie boisz się wyzwań dołącz do nas. Preferowani są kandydaci z wyższym wykształceniem. Dobór do służby prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Szczegóły dotyczące procedury rekrutacyjnej można znaleźć na stronie interentowej KWP w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl.

To pierwsze w tym roku ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 30 policjantów. To o ośmiu więcej niż zakładał limit wyznaczony przez Komendę Główną Policji.
W gronie nowych funkcjonariuszy jest 7 kobiet, 18 osób z wyższym wykształceniem. Najwięcej z nich – 19 - będzie pełniło służbę w Oddziale Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Czterech nowych policjantów trafiło do komendy w Elblągu, po dwóch do Kętrzyna i Giżycka, po jednym do Braniewa i Pisza. Dodatkowo część wakatów pozostałych w komendach miejskich i powiatowych policji zapełnią policjanci pełniący dotychczas służbę w olsztyńskim Oddziale Prewencji Policji.

Pierwsze w tym roku przyjęcia do służby w warmińsko-mazurskiej policji, jak i przeniesienia w teren funkcjonariuszy z OPP spowodowały, że liczba wakatów wynosi 2,5%. Bartoszyce, Działdowo, Iława, Lidzbark Warm., Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie oraz Węgorzewo, to jednostki, w których nie ma wakatów.
Powrót na górę strony