Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 100 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 16.03.2017

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, zabezpieczyli blisko 100 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu w tej sprawie 61-latkowi grozi teraz wysoka kara grzywny.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkaniec Sandomierza, może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Skrupulatna analiza zebranych materiałów pozwoliła policjantom na przeprowadzenie czynności i sprawdzenie swoich podejrzeń. Szybko okazało się, że są one niezwykle trafne. Wczoraj przedpołudniem funkcjonariusze zatrzymali na terenie Sandomierza osobowego opla, którym poruszał się podejrzany mężczyzna. W trakcie dalszych czynności po sprawdzeniu pojazdu oraz przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych zabezpieczyli łącznie blisko 100 kg krajanki tytoniowej przechowywanej w jutowych workach.

Jak wstępnie oszacowano, mężczyzna z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie na ponad 77 000 złotych. Policjanci ustalają teraz w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego towaru oraz do kogo miał on trafić. 

Teraz 61-latek za swoje przewinienie odpowie przed sądem. Za ten czyn może mu grozić wysoka kara grzywny.

KWP w Kielcach / kp

 

Powrót na górę strony