Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wynieśli mężczyznę z pożaru

Data publikacji 16.03.2017

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Policjanci wyłamali drzwi do domu i wynieśli z zadymionego wnętrza nieprzytomnego mężczyznę. 62–letni poszkodowany został przekazany załodze pogotowia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 15.03.br., przed godziną 22.00. Dyżurny miasteckiego komisariatu został poinformowany o dymie wydobywającym się z jednego z domów. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, spod drzwi i z okna dwurodzinnego domu wydobywały się kłęby dymu. Mundurowi ustalili, że w środku znajduje się mężczyzna, dlatego błyskawicznie wyważyli drzwi. Wnętrze mieszkania wypełnione było gęstym dymem. Policjanci sprawdzali pomieszczenia i w jednym z pokoi zauważyli leżącego mężczyznę, którego natychmiast wynieśli na zewnątrz.

St. post. Piotr Sandak i st. sierż. Paweł Olejnik udzielili nieprzytomnemu 62–latkowi pierwszej pomocy i przekazali załodze pogotowia. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci, przyczyną zadymienia był pozostawiony na gazówce garnek. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony