Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

1,5 tony nielegalnego tytoniu zabezpieczyli żnińscy mundurowi

Data publikacji 17.03.2017

1,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie, pow. żniński, w pozostawionym samochodzie dostawczym w miejscowości Złotowo. Funkcjonariusze zabezpieczyli ładunek i wraz z obszernym materiałem dowodowym, jaki zgromadzili przekazali do Urzędu Celnego w Bydgoszczy. Tam prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

Dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o pozostawionym samochodzie dostawczym w miejscowości Złotowo. Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie potwierdzili informację. Podczas oględzin pojazdu okazało się, że część ładunkowa pojazdu jest otwarta.

Wewnątrz mundurowi znaleźli 11 kartonowych opakowań, w których zapakowane były przezroczyste worki foliowe, a w nich susz tytoniowy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar o wadze 1,5 tony. Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa poniósł straty na kwotę blisko 706 tys. złotych.

Jak dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów w tej sprawie. Zabezpieczone mienie, razem ze zgromadzonym obszernym materiałem dowodowym, przekazano do Urzędu Celnego w Bydgoszczy, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja