Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy potrącił kobietę i uciekł - został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 17.03.2017

Prudniccy policjanci ustalili i zatrzymali 23-latka, który potrącił idącą chodnikiem 73-letnią kobietę. Młody kierowca, nie udzielając pomocy rannej, zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 23-latek musi się liczyć z zarzutem spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy pieszej. Takie czyny zagrożone są karą do 4,5 roku więzienia.

Do zdarzenia doszło 16 marca tuż po godzinie 6:00 rano w centrum Prudnika. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika że 73-letnia kobieta idąca chodnikiem została potrącona przez kierowcę osobowego opla, który zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannej. Piesza doznała obrażeń ciała i został przewieziona do szpitala.

Policjanci dotarli do bezpośrednich świadków tego wypadku, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dowody. Równolegle pozostałe patrole prowadziły poszukiwania sprawcy wypadku.

Niedługo po zdarzeniu, prudniccy kryminalni w miejscu zamieszkania, zatrzymali 23-latka, który kierował tym pojazdem. Młody mężczyzna w chwili zatrzymania w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec Prudnika musi się teraz liczyć z zarzutem spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy pieszej. Za takie czyny grozi kara nawet do 4,5 roku więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja