Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Sklepik” z narkotykami zamknięty

Data publikacji 18.03.2017

Policjanci rozpracowywali grupę handlująca narkotykami kilka miesięcy. Ostateczne przejęli prawie 2 kg różnych narkotyków. Zatrzymali w Toruniu trzech podejrzanych. W działaniach udział wzięli policyjni antyterroryści.

Praca policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy nad rozpracowaniem przestępczej grupy związanej z handlem narkotykami trwała kilka miesięcy. Kryminalni musieli ustalić kto handluje narkotykami na terenie Torunia, a być może także w innych miastach. Informacje, że może to być kilka osób powoli się potwierdzały. Policjanci ustalili, gdzie mogą być narkotyki magazynowane, a następnie sprzedawane w mieszkaniu gdzie zorganizowano „sklep”, funkcjonujący w określonych godzinach.

Ostatecznie zatrzymania zaplanowano na czwartkowy (16.03.2017 r.) poranek. Nakazy przeszukań i zatrzymań wydał Prokurator Okręgowy z Torunia, z którym policjanci współpracowali od początku tej sprawy. Do działań włączyli się policjanci z Torunia i Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy. 

Policjanci weszli do mieszkań o godz. 6:00. Zatrzymali trzech mieszkańców Torunia (24, 30, 39 l.). W przeszukaniach wykorzystano także policyjne psy przeszkolone do wyszukiwania narkotyków. Ostatecznie policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg marihuany, ponad 1 kg amfetaminy i ponad 1000 szt. tabletek ekstazy. Zabezpieczono także wagi elektroniczne, woreczki strunowe i zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozliczeń. 

Zatrzymanym  Prokurator Okręgowy w Toruniu przedstawił zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W piątek ( 17.03.2017 r.) do sądu złożono wnioski o aresztowanie trójki podejrzanych. Sąd zdecydował, że wszyscy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

KWP w Bydgoszczy / ws

  • „Sklepik” z narkotykami zamknięty
  • „Sklepik” z narkotykami zamknięty
  • „Sklepik” z narkotykami zamknięty
  • „Sklepik” z narkotykami zamknięty
  • „Sklepik” z narkotykami zamknięty
  • „Sklepik” z narkotykami zamknięty

Opis filmu: „Sklepik” z narkotykami zamknięty

Powrót na górę strony