Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR

Data publikacji 20.03.2017

Oddział Prewencji Policji z Olsztyna, Nieetatowy Pododdział Policji z Olsztyna oraz Przewodnicy Psów Służbowych wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na Stadionie OSiR w Olsztynie. Policjanci doskonalili taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności, szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Po raz kolejny Stadion OSiR w Olsztynie stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych. W ćwiczeniach wziął udział cały stan Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna, I Kompania Nieetatowego Pododdziału Policji z Olsztyna oraz Przewodnicy Psów Służbowych. Funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku przez kibiców podczas meczów piłkarskich w tym m.in. usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

Tego typu ćwiczenia mają zapewnić maksymalny profesjonalizm i skuteczność podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

KWP w Olsztynie / mg

Film Policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR

Opis filmu: Policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR zabezpieczenie imprez masowych

Pobierz plik Policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR (format mp4 - rozmiar 24.63 MB)

Powrót na górę strony