Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyli, a później ukradli sieczkarnię. Prokurator zastosował policyjny dozór

Policyjny dozór oraz zakaz upuszczania kraju – to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec dwóch mieszkańców gminy Susz. Jeden z nich przywłaszczył sieczkarnię samojezdną. Gdy ta została zabezpieczona na posesji, ukradł ją z kolegą. Kodeks karny za samą kradzież mienia znacznej wartości przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej komendy został poinformowany o przywłaszczeniu powierzonego mienia przez jednego z mieszkańców gminy Susz. Funkcjonariusze ustalili, że 42-latek wziął w leasing sieczkarnię samojezdną wartą ponad 250 tys. zł i nie spłacał rat. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna maszynę miał sprzedać kilka miesięcy temu. Funkcjonariusze ustalili, gdzie znajduje się sieczkarnia. Stała na podwórku u 43-latka, jednego ze znajomych podejrzanego o przywłaszczenie. Mężczyzna, u którego stała maszyna oświadczył, że ta została mu przekazana na przechowanie. Policjanci zabezpieczyli ją na posesji zgodnie z obowiązującymi procedurami, w celu dalszego postępowania. Maszynę miał odebrać prawowity właściciel.

Kilka dni temu okazało się, że sieczkarnia została skradziona mężczyźnie, u którego była zabezpieczona. Policjanci przyjęli zawiadomienie, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, gdzie tym razem ona się znajduje. Na miejscu, gdzie ją znaleziono okazało się, że do żadnej kradzieży nie doszło. Mężczyzna, u którego tym razem znaleziono sieczkarnię oświadczył, że został poproszony o jej przechowanie przez 42-latka, który jako pierwszy wziął ją w leasing.

Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzioną maszynę i przekazali ją pokrzywdzonemu- leasingodawcy. Zatrzymali też sprawców kradzieży, 42 i 43-latka. Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 42- latkowi i jego o rok starszemu znajomemu.

W związku z powyższym, prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźni będą musieli dwa  razy w tygodniu stawiać się do Komisariatu Policji w Suszu oraz mają zakaz opuszczania kraju.
Za kradzież mienia znacznej wartości  grozi kara do 10  lat pozbawienia wolności.

KWP w Olsztynie / mg

  • sieczkarnia - maszyna rolnicza
  • sieczkarnia - maszyna rolnicza

Opis filmu: Policjanci z warmii zabezpieczyli skradzioną sieczkarnię - maszynę rolniczą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.92 MB)

Powrót na górę strony