Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"

Data publikacji 20.03.2017

Sierż. sztab. Arkadiusz Chojnacki z OPP w Bydgoszczy i podkom. Piotr Krawczuk z KWP w Bydgoszczy wzięli udział w "100 km Komandosa". Pobiegli i na szczęście ukończyli zawody, choć nie było łatwo. Przy okazji tej ekstremalnej rywalizacji policjanci zorganizowali symboliczną zbiórkę pieniędzy dla naszej koleżanki z Tucholi Kingi Szwedy, która zmaga się z ciężką chorobą.

Sierż. sztab. Arkadiusz Chojnacki z OPP w Bydgoszczy i podkom. Piotr Krawczuk z KWP w Bydgoszczy wzięli udział w "100 km Komandosa". Była to pierwsza edycja zawodów, które odbiegają formułą od innych, gdyż zawierają elementy biegów charakterystycznych dla służb mundurowych, jak i biegów ultra. Pierwsze 10 km dystansu pokonuje się z plecakiem ważącym 10 kg i pełnym mundurze, w wysokich butach z pełną cholewką. Kolejne 30 km już bez plecaka, ale dalej w pełnym mundurze. Po tym epizodzie mundurowym pozostaje jeszcze do pokonania 60 km, ale tu można już przebrać się w cywilny strój sportowy. Żeby nie było za łatwo punkt odżywczy czeka dopiero po każdym 20-tym km.

Start i meta – Lubliniec-Kokotek (Ośrodek Silesiana) 17 marca 2017 r. godz. 22.00. Trasa (100 km – pięć okrążeń) drogami leśnymi (szlak MK). Limit na pokonanie trasy 20 godzin. Ustalając formułę czasową organizatorzy wzorowali się na zawodach "100 km Military Patrol", które odbywają się w Szwajcarii.

Całe centrum dowodzenia i logistyki mieściło sie na hali sportowej obiektu Sileziana. Tam też odbierało się pakiety startowe, ważyło i oddawało plecaki. Odbywał się tam tzw. przepak i punkt odżywczy. Z tej racji, że bieg odbywał się nocą należało zaopatrzyć się w czołówki. Trasa wyznaczona była tabliczkami ze strzałkami. Dobrze było mieć ze sobą telefony, aby w razie potrzeby skontaktować się z mobilnym (na motocyklu) ratownikiem medycznym. 

Charakterystyczna dla tego rodzaju zawodów była przyjacielska atmosfera. Niektórzy zawodnicy tylko dzięki niej dotarli do celu, ale byli też i tacy, którzy niestety nie ukończyli 100-tki.

Sierż. sztab. Arkadiusz Chojnacki i podkom. Piotr Krawczuk w bólu, pocie czoła i determinacji pokonali cały dystans, a na mecie zameldowali się odpowiednio na 62 oraz 68 miejscu.

Po zakończeniu zawodów wszystkich zawodników medalem udekorował i złożył gratulacje dowódca tamtejszej jednostki wojskowej.

Podczas zawodów nasi reprezentanci, przy wsparciu fundacji FORANI, zorganizowali symboliczną zbiórkę pieniędzy dla naszej policjantki wicemistrzyni świata w fitness sylwetkowym - Kingi Szwedy, która zmaga się z ciężką chorobą. 

Kindze życzymy wytrwałości w walce o zdrowie, a policjantom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych oraz szybkiej regeneracji!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"
  • Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"
  • Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"
  • Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"
  • Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"
  • Policjanci w ekstremalnym biegu w Lublińcu "100 km Komandosa"
Powrót na górę strony