Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn uratowali ludzkie życie

Data publikacji 21.03.2017

Szybka reakcja, ale również znajomość terenu i rozkładu działek pozwoliły policjantom z komisariatu na bydgoskich Wyżynach znaleźć 26-latka, który targnął się na własne życie. Patrol uratował go w ostatniej chwili, po tym jak mężczyzna powiesił się na kablu. Chwilę później był już pod opieką lekarzy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które odebrał dyżurny z bydgoskich Wyżyn. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na terenie działek w pobliżu ulicy Toruńskiej może dojść do samobójstwa. Desperatem miał być 26-letni mieszkaniec Bydgoszczy.

Pod wskazany adres został natychmiast skierowany patrol. Dokładna znajomość terenu oraz rozkładu działek pozwoliła funkcjonariuszom bardzo szybko trafić na miejsce. Tam domek był otwarty, a w środku nikogo nie było. Mundurowi od razu sprawdzili zaplecze budynku. Wtedy zobaczyli w pomieszczeniu gospodarczym wiszącego na kablu mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci natychmiast ściągnęli go na ziemię i zdjęli pętlę z szyi. Wówczas mężczyzna złapał oddech i powoli zaczęły wracać funkcje życiowe. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala na badania. 26-latek trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony