Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy bliżej nas” - najważniejsza jest chęć niesienia pomocy

Data publikacji 21.03.2017

Nowy dzielnicowy w Bisztynku swój rejon służbowy poznaje od kilkunastu dni. To stanowisko wymaga od niego nie tylko znajomości specyfiki miejsca, ale także poznania jego mieszkańców. W trakcie wykonywania codziennych zadań dzielnicowy spotkał się z rodziną potrzebującą wsparcia materialnego i od razu zaproponował swoją pomoc.

St. sierż. Piotr Drozd w Policji służy od ponad 6 lat. Na początku marca br. zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku dzielnicowego. Jego rejon służbowy obejmuje głównie teren miasta Bisztynka oraz kilka pobliskich wsi. Nowy dzielnicowy postanowił jak najszybciej poznać nowe miejsce pracy, a także potrzeby i problemy jego mieszkańców.

W trakcie jednej z wizyt dzielnicowy spotkał się z rodziną potrzebującą wsparcia i od razu wyszedł z inicjatywą pomocy. Zebrał najpotrzebniejsze im rzeczy, spakował i gdy wczoraj tj. 20 marca br. wrócił do rodziny z ponowną wizytą, przekazał im symboliczną pomoc materialną, a także informacje, gdzie i w jaki sposób rodzina może poszukiwać potrzebnego jej wsparcia.

„Życzliwość, otwartość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy to cechy, którymi kierowałem się do tej pory w życiu. Teraz chciałbym te priorytety przenieść na powierzone mi stanowisko. Jako dzielnicowy chcę być blisko ludzi, poznać ich potrzeby i oczekiwania oraz ich wspomagać” - powiedzial dzielnicowy st. sierż. Piotr Drozd

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony