Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 21.03.2017

Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej samochodem osobowym marki bmw uderzył w uliczną lampę. Dzięki zdecydowanej i godnej naśladowania postawie policjanta, 49-letni mieszkaniec gminy Koło odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, doskonale wiedzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole. W sobotnie popołudnie, kolejny funkcjonariusz kolskiej komendy wykazał się stanowczością oraz godną naśladowania postawą i zatrzymał pijanego kierowcę, który spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło 18 marca br. na skrzyżowaniu ulic Toruńska z Broniewskiego w Kole, kiedy to jadący po służbie prywatnym samochodem policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Kole, był świadkiem zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem osobowym marki bmw uderza w uliczną latarnię, a następnie szybko odjeżdża z miejsca zdarzenia.

Policjant natychmiast podjął pościg za sprawcą i gdy pojazd bmw zatrzymał się dwie ulice dalej, funkcjonariusz podszedł do kierowcy i przedstawił się okazując legitymację służbową. Zdezorientowany mężczyzna chciał uciekać pieszo, ale szybko został obezwładniony przez interweniującego stróża prawa. Policjant zabrał kierowcy kluczyki od auta, a następnie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole o zaistniałym zdarzeniu.

Kierowcą osobowego bmw okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Koło. Urządzenie do badania stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjanta i wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej, ale także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP w Poznaniu / mg

Powrót na górę strony