Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie potrącił motocyklistę i uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 22.03.2017

Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 21 marca 2017 roku w miejscowości Szewce Owsiane. W wyniku potrącenia na miejscu zginął 19-letni motocyklista.

21 marca 2017 roku ok. godz. 18.20 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Szewcach Owsianych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mitsubishi potrącił 19-letniego motocyklistę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń nastolatek zginął na miejscu. Kierujący mitsubishi pieszo uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Policjanci podjęli natychmiastowe działania pościgowe. Mundurowi  w bardzo szybkim czasie ustalili podejrzewanego.

Do zatrzymania 41-letniego mieszkańca gminy Bedlno doszło kilometr od miejsca zdarzenia. Dzielnicowi patrolując pobliski teren zauważyli mężczyznę idącego pobliskim rowem. Miał zakrwawioną twarz. Jak się okazało, był to właściciel samochodu mitsubishi, który brał udział w zdarzeniu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę  z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • samochód, którym został potrącony motocyklista
  • samochód, którym został potrącony motocyklista
Powrót na górę strony