Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie zatrzymał dwóch sprawców kradzieży

Data publikacji 22.03.2017

Będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bychawie zauważył jak pracownica jednego z marketów chciała zatrzymać dwóch sprawców kradzieży. Ci jednak wybiegli ze sklepu i zaczęli uciekać. Policjant natychmiast ruszył z pomocą i po krótkim pościgu zatrzymał dwóch nastolatków, którzy ukradli butelkę alkoholu. Sprawcy trafili w ręce umundurowanych policjantów. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie z powiatu bychawskiego. Decyzję o ich losie podejmie Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:30, w jednym z marketów na ul. Partyzantów w Bychawie. Sprawcy wzięli z półki butelkę alkoholu i nie płacąc przeszli przez linie kas. Kiedy pracownica sklepu zareagowała, zaczęli uciekać. Mieli jednak pecha, bo na zakupach w markecie w czasie wolnym od służby był dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bychawie. Policjant widząc całą sytuację natychmiast ruszył w pościg za młodymi mężczyznami i szybko ich zatrzymał. Dzielnicowy przy jednym z nich ujawnił butelkę alkoholu, która wróciła na sklepową półkę.

O całym zdarzeniu poinformowany został dyżurny komisariatu, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Sprawcami okazali się dwaj niespełna 17-latkowie z powiatu bychawskiego. Obaj w chwili zatrzymania znajdowali się pod działaniem alkoholu. Ponadto kierownik sklepu przeglądając monitoring ustalił, że nastolatkowie w miniony piątek również dokonali kradzieży butelki alkoholu. Na nagraniu widać jak jeden drugiemu wkłada towar do plecaka, a następnie wychodzą z marketu nie płacąc.

Teraz 17-latkowie za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

KWP w Lublinie / mg

Powrót na górę strony