Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czujni nawet po służbie

Data publikacji 23.03.2017

Zaatakował mężczyznę na ulicy i ukradł mu portfel. Daleko jednak z nim nie uciekł. Po pościgu został zatrzymany przez dwóch funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, którzy byli w czasie wolnym od służby, a przejeżdżając obok zauważyli całe zdarzenie. Dzięki natychmiast podjętej interwencji, sprawca został zatrzymany, a pokrzywdzony odzyskał utracone mienie. Z kolei policjant z Komisariatu Policji w Połczynie Zdroju jadąc do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, któremu uniemożliwił dalszą jazdę pojazdem.

Dwaj funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymali po pościgu sprawcę rozboju, do którego doszło w godzinach wieczornych, w centrum Wrocławia. Policjanci odzyskali też utracone mienie. 

Do zatrzymania doszło około godziny 21.00 po tym, jak funkcjonariusze jadąc samochodem zauważyli u zbiegu ulic Podwale i Zelwerowicza mężczyznę, który wyrywa innemu mężczyźnie portfel z ręki i zaczyna uciekać. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. 

Podjechali do pokrzywdzonego potwierdzając, że doszło do rozboju. Napastnik grożąc pokrzywdzonemu pobiciem ukradł mu portfel. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za sprawcą. Dogonili napastnika i zatrzymali. 

Mężczyzna był agresywny. Policjanci zmuszeni byli użyć chwytów obezwładniających. Podejrzanym okazał się 36 – letni mieszkaniec Wrocławia. Przy zatrzymanym funkcjonariusze odnaleźli też skradziony portfel. 

Na miejsce wezwano policjantów będących w służbie. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji. Przypomnijmy, że rozbój zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia.

KWP we Wrocławiu / kp

***

Jadący drogą nr 163 z Białogardu do Połczyna Zdroju policjant zauważył z przydrożnym rowie pojazd marki VW Passat, który posiadał liczne uszkodzenia. Przy uszkodzonym pojeździe stali już dwaj uczestnicy felernej przejażdżki i pomagali trzeciemu kompanowi wydostać się z auta.

Kiedy policjant podszedł bliżej okazało się, że cała trójka mówi bełkotliwie oraz wyczuwalna jest od nich woń alkoholu. W trakcie oczekiwania na przyjazd służb, mężczyzna w wieku 60- lat wsiadł do samochodu i próbował nim odjechać.

Będący poza służbą policjant, zabrał kluczyki kierowcy i uniemożliwił mu dalsza jazdę. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.   

KWP w Szczecinie / mg

 

Powrót na górę strony