Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wypadek i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 23.03.2017

Na dwa miesiące do aresztu trafił 37-letni mieszkaniec gminy Złotniki Kujawskie. Zarzuca mu się spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara kilku lat więzienia więzienia.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, 19.03.br.,  na terenie gminy Złotniki Kujawskie, w powiecie inowrocławskim. Tam, jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący bmw na prostym odcinku potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierowca nie udziliwszy pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Powiadomieni o wypadku policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich ustalali okoliczności, przyczyny oraz to, kto kierował pojazdem. Zebrane dowody pozwoliły na wytypowanie osoby, która mogła mieć związek ze sprawą. Dzień po zdarzeniu 37-letni kierowca bmw sam zgłosił się do miejscowego posterunku. Został zatrzymany pod zarzutem spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca. Po tym, jak przesłuchał go oskarżyciel, Policja wystąpiła o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Wczoraj, 22.03.br., policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu, który zdecydował, że na najbliższe dwa miesiące trafi on do aresztu. Za spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca grozi mu teraz kara do 4 i pół roku więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony