Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachodniopomorscy dzielnicowi zawsze blisko...

Data publikacji 24.03.2017

W ramach realizacji projektu „Dzielnicowy bliżej nas” dziś w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie odbyło się szkolenie zawodowe dla blisko 100 zachodniopomorskich dzielnicowych. W spotkaniu uczestniczyli: dr Barbara Popiel WSH TWP w Szczecinie, insp. Piotr Ostrowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, Tomasz Piechowiak Prezes Stowarzyszenia SOS dla Rodziny oraz funkcjonariusze z KWP w Szczecinie.

Podczas szkolenia poruszone zostały kwestie: form i metod działań służbowych dzielnicowych, współpracy na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem i osób będących w kryzysie. Ponadto dzielnicowi zdobyli wiedzę w jaki sposób mogą  kreować swój wizerunek, budować relację z innymi ludźmi. Omówione zostały także zagadnienia komunikacji interpersonalnej.  

Szkolenie zawodowe zachodniopomorskich dzielnicowych zorganizowane jest przy współpracy członków Zachodniopomorskiej Rady Prewencyjnej. Panele dyskusyjne prowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SOS dla Rodziny.

Dziś odbywa się pierwsze z czterech  zaplanowanych  w tym roku szkoleń dzielnicowych z zachodniopomorskiego garnizonu. Trzy z nich odbędą się w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie a jedno w  Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie.

W ramach  doskonalenia  zawodowego każdorazowo weźmie w nich udział 100 funkcjonariuszy, którzy mają pierwszy kontakt ze społeczeństwem. Docelowo przeszkoleni zostaną wszyscy dzielnicowi z Komend Miejskich i Powiatowych regionu, czyli ponad 400 funkcjonariuszy. Doskonalenie zawodowe obywać się będzie na przełomie marca i maja br.  

Dziś w zajęciach uczestniczyli dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i w Świnoujściu i Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Przedstawiane są im zagadnienia dotyczące form i metod wykonywania przez nich zadań służbowych i realizacji projektów profilaktycznych. Podczas szkolenia poruszana była  również  kwestia zasad współpracy na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem  i osób  znajdujących się w sytuacjach kryzysowych.

Należy pamiętać, że Policja to służba na rzecz ludzi. Jednym z głównych zadań, jakie realizuje  jest ochrona i pomoc ofiarom przestępstw oraz zapobieganie wtórnej wiktymizacji. Kontakt „policjantów pierwszego kontaktu” z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem wymaga nie tylko profesjonalnego podejścia w aspekcie taktyki i techniki prowadzenia postępowań, ale także wzorowego kontaktu osobistego policjantów. Właśnie Ci funkcjonariusze wchodzą w skład zespołów interdyscyplinarnych, w których wspólnie z przedstawicielami różnych instytucji starają się rozwiązywać problemy związane z przemocą w rodzinie. Zajmują się także profilaktyką społeczną, często także biorą udział w trudnych mediacjach dotyczących np. konfliktów sąsiedzkich. 

Dlatego też w panelach dyskusyjnych nie zabrakło informacji na temat kreowania wizerunku dzielnicowego, budowania relacji międzyludzkiej i przypomnienia zasad komunikacji interpersonalnej. Następne szkolenie dla kolejnych dzielnicowych z zachodniopomorskich jednostek już za dwa tygodnie.

KWP w Szczecinie / kp

 

  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
  • szkolenie zawodowe dzielnicowych
Powrót na górę strony