Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził nożem 39 aut - został zatrzymany

Data publikacji 27.03.2017

Wrocławscy policjanci dzięki zgłoszeniu od jednego z mieszkańców zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 39 zaparkowanych samochodów. Sprawca zarysował elementy karoserii pojazdów nożem. Straty w tej sprawie szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany nie uniknie także odpowiedzialności finansowej za spowodowane szkody.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej zostali skierowani w rejon Grabiszynka, skąd pochodziło zgłoszenie o nieznanym mężczyźnie uszkadzającym powłoki lakiernicze zaparkowanych pojazdów. Po przybyciu na ul. Bzową funkcjonariusze skontaktowali się ze zgłaszającym, który przez pewien czas szedł za sprawcą widząc jak przy pomocy noża rysuje on po elementach kolejnych aut. Razem ze świadkiem policjanci zaczęli sprawdzać okoliczne tereny. Po chwili rozpoznał on znajdującego się przy ul. Grabiszyńskiej mężczyznę jako sprawcę wcześniejszych uszkodzeń. Ustalony podejrzany został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W wyniku sprawdzenia stanu zaparkowanych w rejonie miejsca zdarzenia aut funkcjonariusze ujawnili aż 39 samochodów z zarysowanymi elementami karoserii.

Kontynuując działania w tej sprawie policjanci dotarli już do znacznej części właścicieli uszkodzonych samochodów. Straty wynikłe z działania sprawcy szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów, a z okoliczności całej sprawy wynika, że główną przyczyną jego zachowania był nadmiar wypitego alkoholu.

Obecnie policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego sprawca niezależnie od wymierzonej kary musi się liczyć z obowiązkiem pokrycia wszystkich wynikłych z jego działania strat finansowych.

KWP we Wrocławiu / kp

 

Powrót na górę strony