Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i dopalacze w garażu

Data publikacji 27.03.2017

Zgierscy policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg suszu roślinnego i białego proszku oraz 263 opakowania dopalaczy. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich.

24 marca 2017 r. około południa policyjni wywiadowcy pojechali w rejon jednego z garaży na terenie Zgierza. Funkcjonariusze ustalili, że mogą tam znajdować się narkotyki. Na miejscu zauważyli jak dwóch mężczyzn wchodzi do garażu, a następnie wymieniają się między sobą czymś niewielkim. Gdy policjanci zbliżyli się do mężczyzn jeden z nich próbował ukryć coś w garażu przykrywając to ubraniami. Funkcjonariusze dostrzegli to podejrzane zachowanie i podjęli decyzje o przeszukaniu. Był to strzał w dziesiątkę. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie 2,985 substancji – najprawdopodobniej narkotyków (ponad 2 kg białego proszku oraz prawie 1 kg zielonego suszu roślinnego) oraz 263 opakowania dopalaczy.

Obaj mieszkańcy Zgierza zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. W przypadku 39-latka zarzut dotyczył posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd już zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony