Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Jeżdżące dziuple" zlikwidowane

Data publikacji 28.03.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pruszkowskiej komendy zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pruszkowa oraz zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z trzech kradzionych aut. Za paserstwo mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pruszkowscy kryminalni ustalili, że samochodem dostawczym mogą być przewożone części samochodowe pochodzące ze skradzionych na terenie powiatu pojazdów. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W czwartek, 23.03.br., rano, policjanci zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, w którym ujawnili kilkadziesiąt elementów i podzespołów samochodowych. Kierujący pojazdem został zatrzymany. W trakcie przeszukania posesji jego firmy w drugim pojeździe kryminalni znaleźli zdemontowane elementy karoserii oraz wyposażenie toyoty.

Policjanci zabezpieczyli elementy karoserii samochodowych, fotele, silnik wraz ze skrzynią biegów, szyby oraz kilkadziesiąt różnych, zdemontowanych części i przedmiotów samochodowych.

Wstępne czynności doprowadziły do ustalenia, że części samochodowe pochodzą z hondy, toyoty i volkswagena. Honda i toyota zostały skradzione na terenie powiatu pruszkowskiego w  grudniu 2016 roku, a volkswagen w listopadzie 2016 na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Wszystkie ujawnione części samochodowe zostały zabezpieczone. Zatrzymany usłyszał już zarzut paserstwa.

Kodeks karny za paserstwo umyślne przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczone przez policjantów części samochodowe
  • Zabezpieczone przez policjantów części samochodowe
  • Zabezpieczone przez policjantów części samochodowe
Powrót na górę strony