Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał i sprzedawał obligacje

Data publikacji 28.03.2017

38-latek został zatrzymany przez bielańskich policjantów za podrobienie obligacji spółki i puszczenie ich w obieg. Mężczyzna naraził właścicieli na straty sięgające prawie 100 tysięcy złotych. Żoliborski sąd rejonowy zastosował wobec Grzegorza G. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pracowali nad tą sprawą od kilku tygodni. Funkcjonariusze ustalili, że 38-latek przez ponad rok działając w imieniu firmy sprzedawał różnym osobom uprzednio podrobione przez siebie obligacje, tym samym wprowadzając pokrzywdzonych w błąd, co do ich autentyczności.

Grzegorz G. naraził pokrzywdzonych na straty sięgające prawie 100 tysięcy złotych. Mężczyzn został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 38-latek usłyszał 4 zarzuty za oszustwo, podrabianie i puszczanie w obieg podrabianych obligacji. Decyzją sądu wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

KSP / kp

 

Powrót na górę strony