Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 1500 porcji marihuany i nielegalna plantacja – policjanci zatrzymali podejrzewanego

Data publikacji 28.03.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. W zajmowanym przez niego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać blisko 1500 porcji handlowych. Ponadto w specjalnie przygotowanym namiocie znajdowało się jeszcze 13 krzewów konopi indyjskiej. Policjanci zabezpieczyli profesjonalne urządzenia do uprawy tych roślin.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali 27-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci uzyskali wcześniej informację, z której wynikało, że młody mieszkaniec Wrocławia może posiadać środki odurzające. W związku z tym funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W zajmowanym przez 27-latka mieszkaniu na terenie miasta policjanci ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanym do tego celu namiocie znaleziono 13 roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalne urządzenia, które służyły do ich hodowli. Ponadto znaleziono susz roślinny, z którego można było po podziale uzyskać blisko 1500 porcji handlowych marihuany.

Obecnie prowadzone są czynności w kierunku uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 

KWP we Wrocłaiwu / kp

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.64 MB)

Powrót na górę strony