Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił psa - zatrzymany przez policjantów był kompletnie pijany

Data publikacji 28.03.2017

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa. Funkcjonariusze znaleźli zwierzę powieszone na drzwiach od stodoły. Okazało się, że 29-latek jest kompletnie pijany i ma 3,6 promila alkoholu w organizmie. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Drastyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie powiatu został zabity pies. Na interwencję natychmiast wysłano patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali 29-letniego mężczyznę, a na drzwiach stodoły zauważyli powieszone zwierzę. Mężczyzna właśnie kopał dół w ziemi. Został zatrzymany. Jak się okazało, był on kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 3,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Za popełnione przestępstwo podejrzany odpowie przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony