Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody

Data publikacji 28.03.2017

Poznańscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami samochodów. Za popełnione przestępstwa zarzuty usłyszało łącznie 9 osób. Śledczy podczas akcji odzyskali skradzionego dostawczego mercedesa sprintera oraz kilkadziesiąt elektronarzędzi. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 30 tys. złotych. Mężczyznom grozi teraz kara nawet 15 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ujawnili w jednym z gospodarstw na terenie powiatu gostyńskiego pochodzącego z kradzieży mercedesa sprintera. Tam też zatrzymali mężczyznę, który zajmował się demontażem auta. Tego samego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież mercedesa. Policjanci podczas przeszukań posesji podejrzanych zabezpieczyli cały szereg elektronarzędzi. Wszyscy mężczyźni trafili do aresztu. To jednak był dopiero początek rozpracowania grupy zajmującej się kradzieżami aut.

Po kilku miesiącach pracy, policjanci z poznańskiej samochodówki przy wsparciu Grupy Realizacyjnej Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, 20 marca br. zatrzymali sześciu mężczyzn , w tym ponownie mężczyznę, który został zatrzymany w listopadzie i pod koniec 2016 roku opuścił areszt.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyźni w okresie od września 2016 roku do końca listopada 2016 roku na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego dopuścili się 17 kradzieży aut o wartości 360 tysięcy złotych. Podejrzani kradli pojazdy dostawcze marki Mercedes i VW. Auta demontowali i sprzedawali na portalach internetowych i giełdach samochodowych. Efektem prowadzonych działań przez policjantów jest odzyskanie mercedesa sprintera oraz całego szeregu elektronarzędzi.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu śremskiego w wieku od 30 do 50 lat. Za popełnione przestępstwa usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, dwóch z nich także zarzut kierowania grupą przestępczą. Sześciu mężczyzn trafiło do aresztu, natomiast dwóch z nich zostało objętych policyjnym dozorem. Dodatkowo za kradzieże aut odpowie jeszcze jeden mężczyzna, który od początku marca br. przebywa w zakładzie karnym. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 30 tysięcy złotych.

Odzyskane przez policjantów auto wróciło do właściciela.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni muszą liczyć się teraz z karą nawet 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody

Pobierz plik Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody (format mp4 - rozmiar 9.36 MB)

Powrót na górę strony