Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 29.03.2017

Policjant z oświęcimskiego Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, w drodze na służbę zatrzymał kierowcę, który swój rajd zakończył w jednym z przydrożnych rowów. Jak się okazało mieszkaniec Gminy Osiek wsiadł do samochodu mając w organizmie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 23 marca br. tuż po godzinie 12.00, kiedy policjant jadąc na służbę ulicą Oświęcimską w Głębowicach, zauważył przed sobą pojazd jeep, którego kierowca sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Kierujący nie przestrzegał przepisów i jechał całą szerokością drogi. Policjant postanowił go zatrzymać, jednakże jeep na zakręcie wypadł z jezdni wjeżdżając do przydrożnego rowu. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do samochodu i potwierdził swoje przypuszczenia wyczuwając od kierowcy silną woń alkoholu. Po upewnieniu się, że mężczyzna nie wymaga pomocy medycznej wyciągnął go z pojazdu, a następnie przekazał patrolowi, który przyjechał na miejsce.

56-letni mieszkaniec Gminy Osiek trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

KWP w Krakowie / mg

Powrót na górę strony