Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali zrabować pieniądze zbierane na hospicjum

Data publikacji 24.01.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 24–letniego mieszkańca Buska-Zdroju, który wspólnie ze swoim 14–letnim kolegą próbował włamać się do skarbonki, do której zbierano datki na budowę przyszłego hospicjum. Złodziei spłoszyli przypadkowi przechodnie. Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność za swoje czyny. Zatrzymanie jego wspólnika jest tylko kwestią czasu.

O próbie włamania do skarbonki w jednym z sanatoriów w Busku – Zdroju policjanci dowiedzieli się kilka dni temu. Jak ustalili, kuracjusze zauważyli dwóch młodych mężczyzn podejrzanie kręcących się wokół skarbonki, do której zbierano datki na budowę przyszłego hospicjum. Zdołali nawet ukręcić kabłąk zabezpieczający kłódkę. Zostali jednak spłoszeni przesz przypadkowych przechodniów. Zaczęło się poszukiwanie sprawców. Już po kilku godzinach policjanci wpadli na trop młodych złodziei. Okazało się, że byli nimi dwaj młodzieńcy, doskonale znani buskim policjantom.

24–latka zatrzymali dziś rano. Był bardzo zaskoczony „wizytą”, jaką złożyli mu kryminalni. Zatrzymanie 14-latka jest tylko kwestią czasu. Mężczyźni odpowiedzą prawdopodobnie za próbę włamania.

Powrót na górę strony