Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskiej - dwie osoby zatrzymane

Data publikacji 29.03.2017

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W wynajmowanym przez nich domu, a także mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 1900 porcji handlowych narkotyków. Ponadto zabezpieczono także 180 krzewów konopi indyjskiej w różnej fazie wzrostu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali 32 i 36-latka podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci uzyskali wcześniej informację, z której wynikało że jeden z mieszkańców Wrocławia może posiadać środki odurzające. W związku z tym funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W wynajmowanym przez nich domu, a także mieszkaniu na terenie miasta policjanci ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanym do tego celu pomieszczeniu hodowano 180 tego typu roślin. Ponadto w obu sprawdzanych miejscach znaleziono susz roślinny, z którego można było po podziale uzyskać ponad 1900 porcji handlowych marihuany.

Obecnie prowadzone są czynności w kierunku uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

KWP we Wrocławiu / kp

 

Powrót na górę strony