Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP: Nagrodzeni za błyskawiczne ujęcie przestępcy

Policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej (woj. dolnośląskie), asp. sztab. Marian Krawczyk, st. asp. Krzysztof Wdowiak oraz sierż. sztab. Janusz Kozakiewicz otrzymali z rąk Komendanta Głównego Policji nagrody za zatrzymanie sprawców napadów na listonoszy. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył także Podsekretarz Stanu w MSWiA Władysław Stasiak oraz mianowany dziś na Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Ryszard Siewierski.

10 listopada 2005 r. dwóch I8-lctnich mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej napadło na listonosza i próbowało mu wyrwać torbę z przesyłkami. Sprawcy dzięki postawie listonosza nie zdołali zabrać torby. Listonosz odniósł jednak obrażenia ciała i został odwieziony do szpitala. Po kilkudziesięciu minutach w klatce schodowej sprawcy dokonali kolejnego rozboju na listonoszce. Ukradli torbę służbową z zawartością przesyłek pocztowych i 6.300 złotych.

Dzięki natychmiastowej reakcji, policjanci po około godzinie od otrzymania zgłoszenia zatrzymali sprawców i odzyskali skradzione przesyłki i pieniądze.

Powrót na górę strony
Polska Policja