Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej sklepowy w potrzasku

Data publikacji 24.01.2008

Determinacja i aktywność ostrowskich dzielnicowych doprowadziły do zatrzymania sklepowego złodzieja. W październiku 2007 roku sprawcę kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci od tego momentu odwiedzili kilkadziesiąt sklepów w centrum miasta pokazując wizerunek złodzieja. Dzięki temu mężczyzna został rozpoznany przez jezdną z ekspedientek.

Wszystko zaczęło się w październiku 2007 roku. Wtedy z jednego ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim skradziono gry komputerowe za prawie 800 złotych. Moment kradzieży i sprawcę zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Policjanci od razu zaczęli szukać złodzieja.

W poszukiwaniach sprawcy aktywnie uczestniczyli dzielnicowi, którzy ze zdjęciem sprawcy odwiedzali ostrowskie sklepy. Metoda okazała się skuteczna. W jednym z punktów handlowych rozpoznano widniejącego na zdjęciu mężczyznę. Kiedy kilka dni temu pojawił się on w centrum miasta, sprzedawczyni natychmiast powiadomiła dzielnicowych. Policjanci już po kilku minutach byli na miejscu. Złodziej został zatrzymany. Jak się okazało, chwilę wcześniej mężczyzna ten w sklepie odzieżowym skradł spodnie, a w spożywczym - kilka kostek masła i sery.

Sklepowy złodziej przyznał się do październikowej kradzieży gier komputerowych. 42-letni mieszkaniec Kalisza poniesie teraz odpowiedzialność za swoje czyny. Za kradzież grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony