Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali piratów drogowych

Data publikacji 30.03.2017

Z prędkością blisko 190km/h poruszał się drogą wojewódzką kierowca bmw. 41-latka zatrzymali strzeleccy policjanci, którzy patrolowali teren. Niebezpieczną jazdę nagrał policyjny videorejestrator. Mężczyzna ukarany został 500-złotowym mandatem karnym. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych. Natomiast policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali wczoraj trzech kierujących, którzy pędzili z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. "Niechlubny" rekordzista miał na liczniku swojego auta aż 165 km/h. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali opla, który poruszał się z prędkością 120 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50km/h. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierująca nim kobieta ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci strzeleckiej drogówki każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Wszystko po to by ograniczyć ilość piratów drogowych czy też tych jeżdżących pod wpływem alkoholu, a stwarzających poważne zagrożenie.

Kilka dni temu niebezpieczną jazdę kierowcy bmw nagrał policyjny videorejestrator. Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej 426. 41-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym o 98 km/h. Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł. Na konto kierowcy trafiło też 10 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

***

Wczoraj włodawscy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego w m. Wołoskowola zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 18-latek z gm. Hańsk, który pędził swoim renault z prędkością 103 km/h. Kolejny, który wczoraj okazał się "niechlubnym rekordzistą" był 41-letni mieszkaniec gm. Uścimów. Ten miał na liczniku swojego audi aż 165 km/h. Jako ostatni został zatrzymany 21-latek z Kraśnika, który jechał pojazdem marki Citroen z prędkością 108 km/h.

Teraz wszyscy trzej poniosą konsekwencje swojej brawurowej jazdy. Już stracili prawo jazdy na trzy miesiące, a dodatkowo zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę, bo nadmierna prędkość i brawura to wciąż  główne przyczyny zdarzeń drogowych.

***

Funkcjonariusze z radomskiej drogówki wykorzystując pojazd wyposażony w videorejestrator, w środę kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy w okolicach Radomia.

Na terenie powiatu szydłowieckiego w miejscowości Pawłów zauważyli opla jadącego z dużą prędkością. Po przeprowadzeniu pomiaru okazało się, że prędkość pojazdu to 120 km/h. Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym, więc opel jechał o 70kh/h szybciej niż wynosiła dozwolona w trym miejscu prędkość.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli, którego kierowcą była 30-letnia kobieta. Jej zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu. 30-latka straciła prawo jazdy, będzie też odpowiadała przed sądem. Grozi jej do 2 lat więzienia.

KWP w Opolu / KWP w Lublinie / kp

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 871.75 KB)

Powrót na górę strony