Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 30.03.2017

Prawie półtora promila alkoholu miał kierujący pojazdem marki Audi, 52-letni mieszkaniec gminy Łuków. Kierującego autem mężczyznę zatrzymała 44-latka wraz z mężem. Gdy nietrzeźwy chciał odjechać to kluczyki od jego auta próbowała zabrać kobieta. Jednak kierujący wraz z pasażerem udaremniali to. Kierowcy udało się odjechać z miejsca. Został zatrzymany w sąsiedniej miejscowości przez męża tej kobiety. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, dyżurny łukowskiej komendy policji został telefonicznie powiadomiony, że w miejscowości Suleje jedzie kierujący pojazdem marki Audi, który znajduje się pod działaniem alkoholu. Chwilę po tym dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, że doszło do potrącenia kobiety przez kierującego audi. Niezwłocznie na miejsce udali się policjanci. W miejscowości Role na jednej z posesji mundurowi zastali właściciela posesji, kierującego pojazdem Audi, pasażera oraz innego mężczyznę, który poinformował policjantów, że kierowca Audi potrącił jego żonę.

Z relacji 44-latki wynika, że widząc nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadał do samochodu próbowała udaremnić mu jazdę i zabrać kluczyki. Jednak kierujący jak i pasażer odpychali jej ręce nie dopuszczając do zabrania przez nią kluczyków, a tym samym do uniemożliwienia dalszej jazdy. Kierującemu udało się uruchomić pojazd i pomimo zdecydowanej postawy odjechać z miejsca w raz z kobietą. Zdeterminowana kobieta w dalszym ciągu próbowała unieruchomić pojazd, a kierujący i pasażer skutecznie udaremniali jej to. Doszło nawet do sytuacji, że kierujący jadąc pojazdem ciągną kobietę przez kilka metrów. Na szczęcie nie doznała poważnych obrażeń. Kobieta poinformowała o tym swojego męża, który samochodem udał się za kierującym audi. Na jednej z posesji w miejscowości Role mężczyzna ujął kierującego audi i przekazał policjantom.

Policjanci, którzy przyjechali do ujętego mężczyzny stwierdzili, że kierujący audi 52-letni mieszkaniec gminy Łuków miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy on zarzuty, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat.

To kolejny przypadek obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Apelujemy zarówno do kierowców jak i do postronnych osób by nie stojąc obojętnie uniemożliwiali jazdę za kierownicą tym, którzy spożywali alkohol, by o swych spostrzeżeniach informowali policjantów. Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami.

KWP w Lublinie / kp

 

Powrót na górę strony