Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, okradli i brutalnie pobili przypadkowe osoby

Data publikacji 30.03.2017

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dwa rozboje i odzyskali zrabowane pieniądze oraz przedmioty. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych, napastnicy kopali ich i bili po całym ciele, używając także do tego metalowej pałki. Za to przestępstwo Sebastianowi K., Tomaszowi W. i Hubertowi S. grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się około 22:00 na przystanku autobusowym przy Alejach Jerozolimskich. Do siedzącej tam pary podeszło kilku mężczyzn, którzy rzucili się z pięściami na pokrzywdzonego. Kiedy ten upadł, napastnicy kopali go po całym ciele, uderzając także wielokrotnie metalową pałką. Mężczyźni spłoszeni przez przypadkowych świadków, uciekając, zabrali pokrzywdzonemu plecak z telefonami oraz rzeczami osobistymi.

Kilkanaście minut później doszło do drugiego rozboju, tym razem na ulicy Nowogrodzkiej. Ci sami mężczyźni zaatakowali przypadkowego przechodnia, żądając wydania gotówki. Pokrzywdzony został uderzony pięścią w twarz, na skutek czego złamano mu nos. Napastnicy, grożąc mu pozbawieniem życia i zdrowia, wyciągnęli metalową pałkę, sugerując jej użycie w przypadku odmowy wydania gotówki. Pomimo oddania 100 złotych pokrzywdzony i tak został wielokrotnie uderzony pałką po całym ciele. Kiedy napastnicy uciekli, mężczyzna zawiadomił Policję.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego już kilkadziesiąt minut od zgłoszenia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Policjanci odzyskali także zrabowane przedmioty i zabezpieczyli metalową pałkę, którą były bite ofiary.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni wykonali szereg czynności procesowych i zgromadzili niezbity materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zarzutów 34-letniemu Sebastianowi K., jego rówieśnikowi Tomaszowi W. i 28-letniemu Hubertowi S. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za rozboje zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące.

KSP / mg

  • Napadli, okradli i brutalnie pobili przypadkowe osoby
  • Napadli, okradli i brutalnie pobili przypadkowe osoby
  • Napadli, okradli i brutalnie pobili przypadkowe osoby

Opis filmu: Napadli, okradli i brutalnie pobili przypadkowe osoby


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.2 MB)

Powrót na górę strony