Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wytropili szajkę oszustów wyłudzających telefony

Data publikacji 30.03.2017

Siedem osób oskarżonych i kilkanaście zarzutów związanych z wyłudzeniami telefonów komórkowych na szkodę firm telekomunikacyjnych, to efekt postępowania zakończonego przez gliwickich policjantów. Wczoraj w ręce śledczych zwalczających przestępczość gospodarczą wpadł kolejny uczestnik oszustwa - 44-letni bezrobotny.

Wczoraj, w jednej kamienic w śródmieściu, gliwiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, realizujący wielowątkową sprawę, zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który na przełomie 2015 i 2016 roku wyłudził szereg telefonów wraz z usługą od jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Postępowanie trwało kilka miesięcy. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów już siedmiu podejrzanym. Zarzucono im, że działając z góry powziętym planem niepłacenia rat, w jednym z punków sprzedaży telefonów sieci komórkowej w Gliwicach zawarli umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Posługując się sfałszowanymi dokumentami wprowadzali w błąd pracowników firmy, wyłudzali drogie usługi oraz markowe telefony na łączną sumę strat 74 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko tym osobom trafił już do sądu.

Sprawa należy do rozwojowych i będzie wymagała od policyjnych detektywów wytropienia oraz zatrzymania jeszcze co najmniej siedmiu wytypowanych osób, przeciwko którym zebrano już „twarde” dowody.

Za oszustwa tego typu kodeks karny przewiduje kary nawet do 8 lat więzienia.

KWP w Katowicach / kp

 

Powrót na górę strony