Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Taranował pojazdy w centrum Krakowa – uciekł z miejsca zdarzenia, a po zatrzymaniu usiłował wręczyć policjantom ponad 12 000 zł

Data publikacji 31.03.2017

Dzielnicowi z V Komisariatu Policji zatrzymali 36-letniego mężczyznę – sprawcę kilku kolizji na terenie Krakowa, który uciekł z miejsca zdarzenia, a gdy został zatrzymany próbował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych w zmian za wypuszczenie go. Po sprawdzeniu okazało się, że 36-latek miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu ok. godziny 16.00. Policjanci z rewiru dzielnicowych pełniący służbę w przydzielonym rejonie zauważyli, że na skrzyżowaniu ul. Gwieździstej z ul. Obozową doszło do zdarzenia drogowego. Świadkowie zatrzymali  tam sprawcę kolizji, gdyż próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Na miejsce zostali również wezwali policjanci z ruchu drogowego. Do czasu ich przyjazdu – dzielnicowi polecili kierowcy w obawie przed jego kolejną ucieczką, aby poczekał w radiowozie i  okazał dokumenty potwierdzające jego tożsamość. W trakcie przekazania dokumentów – mężczyzna wyjął z kieszeni plik pieniędzy, które włożył policjantowi do kieszeni kurtki i poprosił o odstąpienie od dalszych czynności. Oferował również, że w domu wręczy funkcjonariuszom więcej gotówki. Dzielnicowi poinformowali mężczyznę, że usiłując wręczyć łapówkę popełnia przestępstwo z kodeksu karnego zagrożone karą więzienia. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu – nie reagował również na uwagi i polecenia funkcjonariuszy. Gdy został poinformowany, że zostanie przewieziony do szpitala na badanie krwi, wówczas wyraził zgodę na przebadanie alkomatem. Wynik badania wykazał, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany 36-latek został przewieziony do komisariatu. Gotówka, w kwocie 12300 złotych, którą usiłował wręczyć policjantom za odstąpienie czynności została zabezpieczona.

Zatrzymany 36-latek okazał się być sprawcą nie jednej a trzech kolizji. Na ul. Torfowej wykonując manewr wyprzedzania uderzył w pojazd marki renault, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Obozowej. Tam wjechał pod nadjeżdżającego  z naprzeciwka opla, którego kierowca chcąc uniknąć zderzenia czołowego zjechał na pobocze. Rozpędzony pirat drogowy nadal poruszał się jezdnią i staranował kolejny pojazd – fiata punto, który zaparkowany był na poboczu jezdni. Siła uderzenia była tak duża, że samochód został zepchnięty do rowu. Chwilę później na skrzyżowaniu ul. Gwieździstej z ulicą Obozową został zatrzymany przez świadków, którzy odebrali mu kluczyki od pojazdu - aby uniemożliwić dalszą drogową „demolkę”.

Zatrzymany  odpowie za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi – za co grozi 8 lat pozbawienia wolności. 

KWP w Krakowie / kp

 

Powrót na górę strony