Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkadziesiąt oszustw na koncie 23-latki

Data publikacji 31.03.2017

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu udowodnili 23- latce z Torunia kilkadziesiąt oszustw internetowych. Kobieta obecnie przebywa w zakładzie karnym, w którym odbywa karę pozbawienia wolności za identyczne przestępstwa, których dokonała wcześniej. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

Na początku tego tygodnia (28.03.17) funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu pojechali do jednego z zakładów karnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Tam, jednej z osadzonych kobiet ogłosili zarzuty licznych wyłudzeń popełnionych za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych. Jak się okazało, 23-latka pochodząca z Torunia w grudniu ubiegłego roku i styczniu w tym roku oferowała za pośrednictwem internetu do sprzedaży tekstylia damskie. Były wśród nich buty, dodatki i odzież. Oszustka najczęściej oferowała do sprzedaży damskie produkty znanych i drogich marek. Jej propozycje cenowe wahały się od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych. Jak się okazało, tą samą torebkę sprzedała jednocześnie kilkudziesięciu osobom. W ten sposób udało jej się oszukać trzydziestu sześciu kupujących. Tyle właśnie zarzutów przedstawili jej śledczy.

Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że to nie jedyne przestępstwa, które kobieta ma na sumieniu i najprawdopodobniej usłyszy kolejne zarzuty.

23-latka odbywa teraz karę więzienia za tego samego typu przestępstwa, których dokonała w przeszłości. Grozi jej teraz do 8 lat więzienia.

KWP w Bydgoszczy / kp

 

Powrót na górę strony