Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku

Data publikacji 31.03.2017

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 47-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego i o 3 lata starsza kobieta, którzy włamali się do domu. Oboje zostali zatrzymani w momencie, gdy wynosili z niego skradzione przedmioty. Zatrzymanie złodziei było możliwe dzięki reakcji świadka oraz szybkiemu i skutecznemu działaniu dzielnicowych. Pomogło im w tym m.in. bardzo dobre rozpoznanie terenu. Włamywacze usłyszeli już zarzuty.

Do dyżurnego żywieckiej komendy Policji zadzwoniłł mieszkaniec Międzybrodzia Żywieckiego i poinformował, że na działce jego sąsiada kręcą się podejrzane osoby. Dzielnicowi, którzy byli w służbie obchodowej, słysząc komunikat dyżurnego od razu domyślili się, o którą posesję może chodzić i pojechali na miejsce. Tam policjanci zauważyli kobietę i mężczyznę wynoszących przez wybite okno domu sprzęt rtv i agd.

Okazało się, że to 47-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego i 50-letnia kobieta. Oboje zostali zatrzymani. Ustalono, że włamali się oni do domu i w nim przenocowali. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

KWP w Katowicach / mg

Powrót na górę strony